Трудове виховання дітей раннього віку

Середа, Січень 28, 2015

                   Хоч маленькі ми малята, а працюємо завзято

 

Трудове виховання дошкільнят актуальна проблема для сьогодення. Сучасні батьки так люблять своїх доньок і синочків, що все намагаються робити за них. Потім, коли дитина підростає, вони дивуються, чому це малюк росте не самостійним, не любить працювати, не допомагає батькам. А все відбуваються тому, що період, який був найбільш сприятливим для виховання у дитини самостійності, працелюбності, старанності, вони пропустили.

Тому педагоги і психологи пропонують трудове виховання дітей розпочинати якомога раніше, коли у них є бажання допомагати дорослим, хоча слід пам’ятати, що малюк не може виконати роботу так якісно як ви. Але йому не потрібно заважати, повчати, не давати можливості робити справу так, як він уміє. Адже з часом трудові вміння і навички дітей удосконалюються та розвиваються.

Вже з перших днів перебування дітей раннього віку у дитсадку вихователі Ломачинська С.П. та Радченко Д.Ю. намагаються привчити малят гр. «Курчатко» працювати. Хоч і для таких діток праця ще має специфічний характер, але вони все прагнуть робити самостійно. І не раз, коли дорослі хотіли допомогти малятам, від них можна почути: «Я сам!» чи «Я сама!»

Прагнення дітей до самостійності під час їжі, одягання, роздягання є природнім і ми його намагаємося всіляко підтримувати з перших днів перебування діток в дитсадку.

В І молодшій групі переважає такий вид праці як самообслуговування. Педагоги в ігровій цікавій  формі вчать дітей мити руки і обличчя, за допомогою дорослого одягатися і роздягатися в певній послідовності, акуратно складати свій одяг, дбайливо поводитися із своїми речами, самостійно й акуратно складати іграшки по ігрових осередках. Ми через різні форми роботи з дітьми виховуємо у дітей інтерес до праці, бажання брати участь у виконанні посильних справ.