Спостереження за осінніми деревами

Понеділок, Листопад 23, 2015

 

       Дрібними кроками йде до завершення осінь. Вже і останнє листя з дерев облетіло, вони стоять голі і чекають приходу зими. Молодші дошкільнята і пізньою осінню спостерігають за особливостями сезонних змін у живій та неживій природі. На території нашого дитсадочка багато рослин  за якими можна проводити спостереження круглий рік.

 

        Ось і сьогодні малята разом із вихователем Ломачинською Світланою Павлівною уважно оглядають вербовий кущ «котиків» і помічають, що хоч і немає на ньому листя, кущик «спить», але бруньки пухнастих «котиків» вже готуються до весни. Діти вчаться обережно оглядати гілочки, щоб не травмувати їх.  Світлана Павлівна виховує у дітей гуманне ставлення до рослин, малята засвоюють елементарні правила взаємодії з ними.

 

        А ось дошкільнята завітали до ялиночок. Діти вже знають, що вони цілий рік зелені і замість листячка у них хвоїнки. Дітки обстежили колючі гілочки, помилувалися лісовою красунею, повторили вірш про ялинку. Вихователь спонукає дітей помічати красу української природи, завдяки цьому відбувається подальший розвиток емоційної сфери дошкільників, їхнього мислення, мовлення, виховуються маленькі патріоти нашої України, які будуть знати і любити рідний край.