Поради від вчителя англіської мови

Понеділок, Жовтень 24, 2016

   Багатьох батьків на сьогоднішній день турбує питання – чи доцільно починати вивчати англійську мову дошкільнятам? Чи зможуть малюки засвоїти навички у такому ранньому віці?

   Діти засвоюють мову швидко, автоматично та з легкістю.  Вони звикають реагувати і відповідати англійською мовою під час занять, тому їм не потрібен час на переключання, коли вони попадають у англомовне середовище, вони одразу ж починають реагувати і відповідати англійською мовою.

   Вивчення англійської мови  дає дітям дошкільного віку змогу набувати життєві навички згідно своїх вікових можливостей.  Вони вчаться дисципліни під час ігор на заняттях, вчаться взаємодіяти один з одним у іграх, вивчають англійську через цілеспрямовано створені рольові ситуації, вчаться новому та пізнають світ за допомогою включення у програму занять енциклопедичних знань, та мають змогу під час контрольованих занять проявляти себе – тобто одночасно і вивчати англійську, і розвиватися. 

Під час занять  ми розвиваємо:

  • слуховий апарат – ми співаємо багато пісень, діткам пропонується розпізнати різні звуки тварин та машин та інших природних явищ;
  • орієнтування у просторі – ми вивчаємо праву і ліву сторони, верх та низ, швидкий та повільний темп, біг та ходіння, стояння, підстрибування;
  • дрібну та велику моторику – дітки складають відповідні їх віку пазли, будують із кубиків вежі, роблять різні рухи, танцюють, кидають м’яча у ціль, розкладають картки;
  • логіку та уважність – сортуємо предмети або тварин за кольорами, за розмірами, або за іншими особливостями, збираємо парами слова, що римуються, граємо в рухливі словесні ігри;
  • закріплюємо матеріал, коли переглядаємо спеціально розроблені мультиплікаційні фільми за тематикою уроків;
  • розвиваємо у дітей аудіо-сприйняття англійської через прослуховування аудіо матеріалів вдома;
  • впевненість у собі – ми на кожному уроці ставимо віршовані або прозою театралізовані міні-постановки, відтворюючи штучно ситуації із життя, із залученням дітей;
  • і робимо ще багато іншого, щоб діткам було цікаво вивчати англійську мову, граючи.  

Знання іноземних мов є невід'ємним навиком в сучасному світі. У зв'язку з цим виникає актуальність навчання мовам вже в дошкільному віці.

Ігри, використовувані на уроці англійської мови у дошкільників для введення та закріплення вивченого матеріалу і активізації навчального процесу.

1. «Весела зарядка»
Інструкція: «Я називаю команди по-англійськи, а ви їх виконуйте. Але є одна умова: якщо я ввічливо попрошу вас зробити команду, наприклад, «Please run», то ви її виконуєте, а якщо слово «please» я не скажу, то ви нічого не робите. Будьте уважні!».

2.«Їстівне-неїстівне»
Ведучий називає слово по-англійськи і кидає м'яч дитині. Малюк повинен упіймати м'яч, якщо слово позначає предмет їстівний. Якщо ж слово позначає неїстівний предмет, м'яч ловити не потрібно.

3. «Чого не вистачає?» («What's the missing?»)
Ведучий розставляє іграшки. Просить дітей назвати їх і запам'ятати і по команді «Close your eyes!» закрити очі. Потім прибирає одну з іграшок і по команді «Open your eyes!» просить дітей відкрити очі і вгадати, якої іграшки не вистачає.

4. «Ехо»
Відвернувшись убік, виразним голосом учитель вимовляє вивчені слова. Діти, як луна, повторює кожне слово слідом за вчителем.

5. Угадай: хто він (вона)?
Вибирається ведучий з числа дітей. Грають називають ознаки одягу, за якими можна вгадати загаданого дитини. She has a grey sweater. Ведучий запитує: " Is it Sveta?

    Адже, мова - це перш за все засіб спілкування. Навчання іноземної мови повинно бути організованим у вигляді уявних чи реальних ситуацій спілкування, коли в дитини виникає потреба вживати у власному мовленні іншомовний матеріал. Тому, саме гра є провідною формою діяльності дітей на заняттях з англійської мови.

   Ваші діти відвідують гурток по вивченню англійської мови 2 рази на тиждень, тому вони  перебувають в іншомовному середовищі лише на заняттях. Для досягнення успіху у вивченні англійської мови важливою складовою є плідна співпраця педагога, дітей та батьків. Отже, якщо ви маєте можтивість та хочете прийняти участь і допомогти у навчальному процесі ваших дітей радимо організувати ,,домашні уроки‛ англійської мови і пограти з дітками 5-7хв. в запропоновані ігри!