"Маленькі гончарі"

Понеділок, Лютий 29, 2016

Одним із завдань дошкільного закладу «Цукринка» є патріотичне виховання дошкільнят, тому вихователь І.І.Пилипенко у своїй навчально-виховній роботі виховує у старших дошкільнят любов до сім'ї, рідного міста, України, знайомлячи їх з народно-прикладним мистецтвом українців та виховуючи гордість за майстрів свого народу. 29 лютого на занятті «Декоративний посуд майстрів України» вихователь запропонувала дітям стати «гончарами». Маленькі «майстри» в іграх та в правах закріплювали уявлення про українських народних майстрів; твори художніх промислів; продемонстрували знання про українські декоративні розписи, матеріал та обладнання гончарного мистецтва; вміння розрізняти керамічні вироби за характерними орнаментами, назви українського посуду, залюбки гралися в пальчикові та народні ігри, відгадували загадки про посуд та читали прислів’я про працю майстрів.

 

Особливе задоволення діти отримали під час оздоблення «виліпленого» посуду. Дошкільнята створювали декоративну композицію за мотивами опішнянської кераміки, добирали кольори та характерні елементи візерунка, які вміло розміщували на різних формах.

 

По закінченню заняття Пилипенко І.І. організувала виставку робіт «Гончарні вироби українського посуду від майстрів старшої групи «Дзвіночок»».