Кон'юктивіт

Понеділок, Грудень 1, 2014

                 Кон'юнктивіт у дітей

       
         Розрізняють три види кон'юнктивіту у дітей: вірусний, бактеріальний і алергічний.

          Вірусний кон'юнктивіт зазвичай викликається тими ж збудниками, що і гострі респіраторні захворювання і виникає на тлі ГРЗ. Віруси потрапляють на слизову оболонку ока, викликаючи запалення. Він зустрічається відносно рідко. 
         Алергічний кон'юнктивіт найчастіше є проявом гострої алергічної реакції. Зазвичай алергенами виступають пилок рослин, шерсть тварин, домашній пил, кліщі, медикаменти та продукти харчування. Алергічний кон'юнктивіт може супроводжуватися сінну лихоманку. 
        Найбільш поширений бактеріальний кон'юнктивіт. Його збудниками є бактерії, зокрема, пневмококи і стафілококи. Збудники можуть потрапити на слизову оболонку, якщо дитина тре очі брудними руками Бактерії можуть знаходитися в організмі деякий час, не завдаючи йому шкоди, а при ослабленні імунітету викликати запалення. Вид збудника впливає на ступінь запалення. 

                              Кон'юнктивіт у дітей: симптоми
       
Загальні для всіх видів симптоми кон'юнктивіту у дітей - це почервоніння очей, сльозотеча і боязнь світла. При бактеріальному кон'юнктивіті звичайно запалюються відразу обидва ока, часто буває так, що спочатку запалюється одне, а потім запалення переходить на інше око. Верхня і нижня повіки набрякають, а з очей виділяється гній. Найкраще це помітно  вранці, після сну, коли гній склеює повіки, і дитина не може відкрити очі. 

Алергічний кон'юнктивіт вражає відразу обидва ока. Повіки опухають, і дитина може скаржитися на свербіж. Він постійно тре очі і говорить, що у нього сверблять повіки. Гнійних виділень при алергічному кон'юнктивіті звичайно немає. 

Вірусний кон'юнктивіт частіше всього вражає тільки одне око, поширюючись на друге, якщо його не лікують. Виділення зазвичай прозорі, але якщо до вірусної інфекції приєднується бактеріальна, вони стають гнійними. 

                                Кон'юнктивіт у дітей: лікування
         Кон'юнктивіт у дітей - це серйозне захворювання, самолікування якого може призвести до сумних наслідків. При найменших ознаках запалення слизової слід негайно звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування.

 Алергічний кон'юнктивіт лікують за допомогою антигістамінних препаратів і усунення алергену (якщо це можливо). 

Вірусний кон'юнктивіт у дітей проходить сам через кілька тижнів. Деякі лікарі радять використовувати для лікування вірусного кон'юнктивіту противірусні краплі, але їх ефективність не доведена. Щоб полегшити стан дитини, можна використовувати холодні компреси і штучну сльозу. 
        Для лікування бактеріального кон'юнктивіту лікар зазвичай призначає спеціальні краплі і мазі. До їх складу входять антибіотики широкого спектру. Доза антибіотика в цих медикаментах не настільки значна, щоб негативно вплинути на організм дитини, але цілком достатня, щоб впоратися із запаленням. Якщо дитина занадто противиться закапуванню, краще використовувати мазь - вона довше підтримує концентрацію антибіотиків у очній щілині. 
        Можна протирати очі дитини марлевими тампонами, просоченими відваром з трав - це допоможе зменшити запалення. Протизапальними властивостями володіють відвари кропиви, ромашки або шавлії. Відвар робиться окремо для кожної процедури. Протирати очі потрібно кожні дві години, від зовнішнього куточка - до внутрішнього. Для кожного ока береться окремий тампон. 

                      Кон'юнктивіт у дітей: профілактика 
        Бактеріальний і вірусний кон'юнктивіт - заразні захворювання. Дитина може заразитися через речі хворого, наприклад, чужі рушники. Причиною кон'юнктивіту у дітей може бути купання в брудній воді або контакт з хворою людиною, яка кашляє і чхає. Хвору кон'юнктивітом дитину потрібно ізолювати, щоб вона нікого не заразила, та й видужає вона у спокої куди швидше. 
        Для профілактики кон'юнктивіту у дітей потрібно привчати їх мити руки з милом і не лізти немитими руками в очі. Навчіть дитину користуватися тільки своїми речами і не використовувати чужий одяг, косметику, ліки і рушники. 

       Потрібно підтримувати чистоту в будинку, щодня робити вологе прибирання з пилососом і ретельно провітрювати кімнату. Якщо дитина схильна до алергічного кон'юнктивіту, у період цвітіння рослин краще не відкривати вікна надовго і постаратися відгородити його від можливих алергенів. Іграшки дитини потрібно щодня мити з милом. Також бажано щодня міняти дитині наволочку і рушник. 
      Кон'юнктивіт у дітей також попереджається шляхом зміцнення імунітету. Слідкуйте, щоб дитина отримувала достатню кількість вітамінів і мінералів, загартовуйте його, привчайте до правильного режиму дня - тоді кон'юнктивіт буде йому дарма.