« Дихаємо вільно – говоримо чітко»

Вівторок, Листопад 24, 2015

       

      Сьогодні  в нашому садочку « Цукринка» вчителем – логопедом Пелих Ольгою Михайлівною було проведено відкрите заняття з розвитку мовленнєвого дихання на тему: « Дихаємо вільно – говоримо чітко».   

 

 

       Оскільки дихальна система  є енергетичною базою для мовної системи, то відповідно, правильне дихання впливає на розвиток звуковимови, артикуляції та голосу. Правильне мовленнєве дихання необхідне для розвитку мовлення. Метою таких логопедичних занять є подолання недоліків дитячого дихання. Під час проведення сьогоднішнього заняття діти закріплювали навички робити більш глибокий  вдих і більш тривалий видих, розрізняти дихання ротиком і носиком, закріплювали поняття про те, що в процесі вправ на дихання, слід суворо дотримуватися правила : вдих збігається з розширенням грудної клітки, видих – з її звуженням.

 

       Всі вправи пропонувалися дітям тільки в ігровій формі, адже для дошкільнят гра  є їхня провідною діяльністю. У процесі такої роботи діти привчаються  до правильного  мовленнєвого дихання.  

    

       В той же час педагоги дошкільного закладу мали змогу підвищити свою професійну компетентність, адже Ольга Михайлівна використовує в своїй роботі елементи нових інноваційних технологій, які спрямовані на розвиток мовлення  та подолання мовленнєвих вад дошкільників. Зокрема на занятті педагог використала пісочну терапію, а саме – види роботи з кінетичним піском. Дана методика підвищує інтерес дітей, зацікавлює їх, що сприяє результативності роботи логопеда з дошкільнятами.